Fiery Color Profiler Suite yardımı

Gezintiyi göster/gizleÖnceki konuSonraki konuPaylaşYazdırPDF

Fiery Color Profiler Suite

Fiery Color Profiler Suite ögesi, Uluslararası Renk Konsorsiyumu (ICC) standartlarına tamamen uygun bir renk profili oluşturmanızı sağlar. Aynı zamanda renk profillerinin değerlendirilmesi, düzenlenmesi ve test edilmesi işlemlerini de gerçekleştirebilir.

Fiery Color Profiler Suite ögesi genellikle, profillerin oluşturulması için kullanılan bir ölçüm enstrümanı olan EFI ES-2000 veya EFI ES-3000 spektrofotometre ile beraber gelir. Diğer ölçüm cihazları da desteklenmektedir.

Fiery Color Profiler Suite çeşitli modüller sunar.

Bu modüller profil oluşturmanıza ve Fiery server ögesini kalibre etmenize yardımcı olur:

  • Fiery Express Profiler - Fiery kontrollü bir yazıcı için kalibrasyon ayarı ve profil ile beraber yeni kalibrasyon ve profille hemen yazdırmanızı sağlayan Fiery iş özellikleri ön ayarı ve/veya sanal yazıcı veya ön ayar oluşturur. Bu modül, Fiery kontrollü bir yazıcı için profil oluşturmanın en hızlı yoludur.

  • Kalibratör - Fiery kontrollü bir yazıcı için yeni bir kalibrasyon ayarı oluşturur veya mevcut olanı günceller.

  • Fiery Printer Profiler - Herhangi bir RGB veya CMYK yazıcı için profiller oluşturur. Fiery kontrollü bir yazıcı için yeni kalibrasyon ayarı ve profiller oluşturur ve ayrıca uzman profil ayarlarına erişim sağlar.

  • Fiery Monitor Profiler - CRT ve LCD monitörleri için profiller oluşturur.

  • Fiery Optimizer - Cihaz bağlantı ve ortam profilleri oluşturur ve cihaz bağlantı ve ortam profillerini optimize eder.

  • Fiery Print Matcher - Birden fazla Fiery kontrollü yazıcının renk çıktıları ile eşleşen profiller ve kalibrasyon setleri oluşturur (her Fiery server ögesi System 10 yazılımı veya daha üstü bir sürümü çalıştırmalıdır).

Bu modüller şu profilleri değerlendirmenize yardımcı olur:

  • Fiery Profile Inspector - L*a*b renk uzayında profilleri kıyaslamanızı sağlayan RGB, CMYK ve Adlandırılan Renk ICC profillerine ait üç boyutlu modelleri görüntüler.

  • Fiery Profile Editor - Çıktı profillerini düzenlemenizi sağlar. Çıktı profillerinde genel değişiklikler yapabileceğiniz gibi düzenlenecek belirli alanları da seçebilirsiniz.

  • Fiery Verify - Renk eki sayfası yazdırmanızı ve ölçmenizi, ardından ölçülen sonuçları belirli bir referans için beklenen sonuçlarla kıyaslamanızı sağlar.

Fiery Color Profiler Suite ayrıca şunları içerir:

  • Fiery Verify Assistant ögesi, bir işteki renk çıktısının doğrulanması için kullanılan yardımcı bir uygulamadır. Fiery Color Profiler Suite ve Command WorkStation ögeleri aynı bilgisayarda yüklü olduğunda Fiery Verify Assistant ögesini Command WorkStation içinde açabilirsiniz.