Ovladač Fiery Driver pro systém Mac OS

Zobrazit nebo skrýt navigaciPředchozí témaDalší témaSdíletTisknoutPDF

Nastavení možností nainstalovaných v tiskárně s použitím ovladače Fiery Driver

V zájmu správného použití možností tisku dané tiskárny a produktu Fiery Server je třeba z vašeho počítače nastavit produkt Fiery Server podle možností nainstalovaných v tiskárně.

Je-li aktivována možnost Obousměrná komunikace, budou potlačena nastavení nainstalovaných možností vytvořená při instalaci ovladače Fiery Driver.

Obousměrná komunikace rovněž umožňuje ovladači Fiery Driver zadávat dotazy na tiskárnu a načítat možnosti, které jsou aktuálně nainstalovány. V ovladači Fiery Driver je uveden seznam nainstalovaných možností na kartě Ovladač v části Možnosti a materiály. V závislosti na těchto možnostech jsou aktivována příslušná nastavení tisku.

Produkt Fiery Server lze konfigurovat ručně. Chcete-li změnit nainstalované možnosti, je třeba použít nástroje pro nastavení tiskárny systému Mac OS.

Při ruční konfiguraci instalovatelných možností nezapomeňte, že nastavení musí odpovídat skutečné konfiguraci tiskárny. Jinak by možnosti tisku zobrazené v okně ovladače Fiery Driver nemusely odpovídat možnostem tisku, které jsou skutečně k dispozici.

Způsob nastavení nainstalovaných možností závisí na používané verzi systému Mac OS:

  • V případě systému Mac OS X verze 10.9 a 10.10 použijte možnost Tiskárny a skenery v části Předvolby systému.
  • V případě systému Mac OS X verze 10.7 a 10.8 použijte možnost Tisk a skenování v části Předvolby systému.
  • V případě systému Mac OS X verze 10.6 použijte možnost Tisk a fax v části Předvolby systému.
Podmínky použití